قیمت نفت در سایه اتحاد اعضای اوپک افزایش یافت

تاریخ انتشار : 2018/02/05

با وجود افزایش تولید نفت آمریکا به 10 میلیون بشکه در روز ،پایبندی کشورهای اوپک به تعهداتشان قیمت نفت را افزایش داد.

به گزارش گروه اقتصادی، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با 58 سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 69 دلار و 47 سنت معامله شد .قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم رشد 80 سنتی داشت وهر بشکه از این نفت خام به قیمت 65 دلار و 33 سنت به فروش رفت.
خبرگزاری رویترز می‌نویسد؛ به رغم افزایش تولید نفت آمریکا به 10 میلیون بشکه در روز (برای نخستین بار از سال 1970 تاکنون)،با پایبندی کامل اعضای کشورهای اوپک به تعهداتشان ،قیمت نفت خام روز پنج‌شنبه افزایش یابد.

رئیس گروه سرمایه‌گذاری لندن اعلام کرد من فکر نمی‌کنم این وضعیت پایدار باشد اما فکر می‌کنم با تلاش سرمایه‌گذاران برای سودگیری از بازار دوباره قیمت کاهش یابد.

در این میان گلدمن سچز پیش‌بینی سه ماهه خود از قیمت نفت برنت را از 62 دلار به 75 دلار افزایش داد ،همچنین پیش‌بینی 6 ماهه خود را از 75 دلار پیشین به 82.5 دلار رساند.

بر اساس آمار اطلاعات انرژی آمریکا، نظرخواهی‌های رویترز هم روز چهارشنبه نشان داد که قیمت نفت بعید است در سال 2018 فراتر از 70 دلار در هر بشکه برسد. با این فرض که رقابت شدیدی بین کشورهای اوپک و صنعت نفت شیل آمریکا وجود دارد. میزان تولید نفت خام آمریکا در ماه نوامبر از 10 میلیون بشکه در روز برای نخستین بار از سال 1970 تاکنون فراتر رفت و به رکورد تاریخ این کشور نزدیک شد.

برخی از مشتریان